KONST / Litografier / Färglitografi 14556136
*
nr 1455 6136
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 18:27:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 10:03:07
1
2.600 kr
21/3 15:32:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50
*
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
nr 1455 6136
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 10:03:07 | 1 | 2.600 kr |
21/3 15:32:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50